Concert Santa Cecília 2022

19 Nov Concert Santa Cecília 2022

En nom de la patrona, tradicionalment els músics celebrem diferents actes on recordem als nostres músics, rebem nous components i felicitem els músics que compleixen 25 o 50 anys de permanència a aquesta entitat bicentenària, la qual és part fonamental de les nostres vides. Però aquest any no sols realitzarem totes aquestes celebracions, sinó que a més podrem escoltar a diversos solistes internacionals estrenant un obra d’allò més extravagant, i també acomiadarem a la persona que ha estat al capdavant de la nostra entitat durant aquests últims onze anys. Per aquest motiu Rafa ha programat diverses peces que per a ell han significat, signifiquen i significaran molts sentiments cap a la nostra entitat, i cap al poble de Muro; i és que iniciar el concert amb l’expressiu pasdoble del mestre Alcaraz Añorando a Muro és tota una declaració d’intencions per part del nostre encara actual director. Seguidament, tindrem el privilegi d’escoltar “la première” d’una obra, escrita per Carlos Pellicer, per a dos solistes de rellevància internacional com són Rubén Simeó i Santiago Cimadevilla, on de segur que ningú es quedarà indiferent. Aquesta primera part finalitzarà amb una emotiva obra del compositor japonés Satoshi Yagisawa. La segona part s’iniciarà amb El Ti Salvador, un dels pasdobles més representatius del murer José Rafael Pascual Vilaplana, i per últim la BUMM ens endinsarà en els sons d’una de les obres més interpretades d’Andrés Valero. Com veuen tot un recull d’obres de diferents estils que pretenen fer-los gaudir d’aquest assenyalat dia entre música i músics.